close
تبلیغات در اینترنت
اطلاعات کامل کوه های تهران

گروه کوه نوردی اوج رفسنجان
برنامه های گروه کوه نوردی اوج رفسنجان
قالب وبلاگ
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
جستجو

پيوندهای روزانه
پشتیبانی

 

 

 فرمت GPX جهت GPSهاي Garmin

 

  چشمه ها   مسير دارآباد
  گردنه ها   مسير توچال 1
  قله ها   مسير توچال 2
  پد بالگرد   مسير دركه
  تلفن ها   مسير كلكچال
  ايستگاه هاي امدادي   مسير ولنجك - توچال
  ايستگاه هاي تله كابين و تله سيژ  

 فرمت KML جهت استفاده با نرم افزار Google Earth

 

  چشمه ها   مسير دارآباد
  گردنه ها   مسير توچال 1
  قله ها   مسير توچال 2
  پد بالگرد   مسير دركه
  تلفن ها   مسير كلكچال
  ايستگاه هاي امدادي   مسير ولنجك - توچال
  ايستگاه هاي تله كابين و تله سيژ  

 اطلاعات ارائه شده به صورت تقريبي بوده و صرفا كاربرد علمي دارد و لذا مسئوليت استفاده عملي توسط افراد در محل و تبعات آن به عهده فرد استفاده كننده بوده و سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران مسئوليتي نخواهد داشت.درباره : اطلاعات دقیق کوه های ایران , اطلاعات کامل کوه های تهران ,
بازدید : 1400
[ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ عباس سرباز پور ]

 

 

مسير دره دركه که از میدان درکه که از میدان درکه آغاز می شود، در زمستان به طور معمول به علت تردد زياد دچار يخ زدگي شديدي است که استفاده از يخ شكن را الزامي مي سازد. دره دركه در غرب توچال، دره ای زيبا وجذاب است که كه تركيبي از سنگها، دهليزها و آبشارها را در خود جاي داده است.
شيب هاي تندي كه پس از بندهاي كلارنگ و بند عبدالله و جوزك و اذغال چال در دو طرف شرق و غرب دره وجود دارد مستعد ريزش سنگ و بهمن است كه عموماً كوهپيمايان از مسير پاكوب با يخ شكن و در شرايط هوايي غيرطوفاني عبور می كنند. خصوصاً مسيرهاي پرشيب بهمني قبل از پناهگاه پلنگ چال و پس از بندهاي سياه كرك كه به علت قرار گرفتن در سايه كاملاً يخ زده و لغزنده است و همچنين رخ شرقي دره تا محدوده پناهگاه، با خطر ريزش بهمن روبرو مي‌باشند كه در حال حاضر يك بهمن گير در مسيراصلي ايجاد شده است. لازم به يادآوري است كه كليه شاخه هاي غرب دره پلنگ چال، از خط الراس قله پلنگ چال، سياه سنگ، دو شاخ و چين كلاغ داراي شيب هاي تند بهمني و سنگي بوده و عبور از آن به انتهاي دره بسيار خطرناك مي باشد و فقط يال اصلي آن ايمن است.
يال قله چين كلاغ به سمت قلل دو شاخ و پلنگ چال، از جمله ....

بقیه متن در ادامه مطلبادامه مطلب

درباره : اطلاعات دقیق کوه های ایران , اطلاعات کامل کوه های تهران ,
بازدید : 2757
[ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ عباس سرباز پور ]

 

 

مهمترین شاخصه این مسیر، خدمات تله کابین توچال است که بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر تهران، نقش بسزایی در کثرت مراجعین به این مسیر دارد. این تله کابین به طول تقریبی 7500متر علاقه مندان را از ایستگاه اول در ارتفاع 1917متری به ایستگاه هفتم در ارتفاع 3735 متری می رساند. مسیری آسفالته از ورودی مجموعه به ایستگاه اول وجود دارد که حتی در روزها و شبهای غیر تعطیل نیز پذیرای کسانی است که بمنظور پیاده روی وارد این مجوعه می شوند. در ضلع شمالی ایستگاه اول، جاده ای خاکی کوه پیمایان را به سوی ایستگاه های بالاتر راهنمایی می کند. مسیر صعود در این منطقه همین جاده است که به ایستگاه پنجم در ارتفاع 2942 متری می رسد. از مهمترین خطرات این مسیر در زمستان راه میانبری است که از میانه های مسیر ایستگاه 2 و 5 به ایستگاه5 می رسد و بخصوص در نزدیکی ایستگاه5 از یک شیب بهمن گیر عبور می کند. از ایستگاه پنجم به بخش های مهمی از ارتفاعات شمال تهران می توان دست یافت. در جهت شرق، به دره اوسون و پناهگاه شیرپلا و در جهت غرب به پناهگاه کلکچال و درکه مسیرهای پاکوب مشخص است. لازم به تذکر است که در بخشهایی از هردو این مسیرها در زمستان خطر بهمن وجود دارد. همچنین در جهت شمال ایستگاه 5 هم می توان به ایستگاه هفتم و از آنجا به قله توچال صعود کرد. این بخش از مسیر نیز در زمستان در قسمتهایی خطر بهمن و بخصوص در هوای مه آلود یا همراه با بارش، خطر گم شدن دارد.

 فرود از قله توچال
فرود از قله توچال به سوي ايستگاه هفت در هواي طوفاني و ...

 

بقیه متن در ادامه مطلب ....ادامه مطلب

درباره : اطلاعات دقیق کوه های ایران , اطلاعات کامل کوه های تهران ,
بازدید : 6845
[ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ عباس سرباز پور ]

 

 

مسیر سربند از ده پس قلعه تا دوراهی اوسون
مسیر دربند به دليل موقعيت جغرافيايي خاص از پرترددترین و مشكل ترين مسیرهای ارتفاعات شمال تهران است. در فصل زمستان مسير سربند به پس قلعه تا دوراهي اوسون به علت پرتردد بودن راه و كوبيده شدن برف يخ مي زند و استفاده از يخ شكن هاي معمولي را ضروري مي‌سازد. در ابتداي راه، در مسير انحرافي و منشعب از پس قلعه به سمت امامزاده ابراهيم، خطر ريزش يك بهمن كوچك از سمت غرب وجود دارد. پس از امامزاده و درون دره انتهايي آن، به سمت زير ايستگاه شماره دو تله سیژ داراي بهمن هاي هولناكي است كه گاهي تا حوالي امامزاده پيش مي‌آيد.  پس از ایستگاه تله سیژ مسیر با شیب حداقل و از کنار کافه ها و رستوران ها عبور کرده و در دوراهی بندیخچال دوشاخه می شود. همچنین از میدان سربند نیز مسیری از کف دره عبور کرده و به همین دوراهی می رسد. از این دوراهی مسیر بندیخچال در شرق رودخانه دربند ادامه می-یابد که پس از عبور از بند یخچال به دیواره شروین و جان پناه شروین می رسد. منطقه بند یخچال را می توان مدرسه سنگ نوردی تهران نامید. از اوایل فصل بهار تا قبل از بارشهای زمستانی این منطقه هر هفته پذیرای سنگ نوردان است و بساری کلاسهای آموزشی رسمی نیز در همین منطقه برگزار می گردد.
از دوراهی بندیخچال، مسیر سمت غرب رودخانه دربند به دوراهی اوسون می رسد. در اینجا نیز مسیر دره اوسون از دربند منشعب می شود.
مسير شيرپلا
مسير راه عادي از دوراهي اوسون به .....

بقیه متن در ادامه مطلب ....ادامه مطلب

درباره : اطلاعات دقیق کوه های ایران , اطلاعات کامل کوه های تهران ,
بازدید : 1928
[ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ پنجشنبه 04 آبان 1391 ] [ عباس سرباز پور ]

 

 

صعود از راه منظريه در مسير پاكوب و مشخص زيگزاگ آن تا اردوگاه كلك چالتا به حال فاقد هرگونه خطر از لحاظ ريزش بهمن بوده است. اما این مسير در زمستان به علت پرتردد بودن عموما" یخ زده است. اما در فصل تابستان این مسیر از پارک جمشیدیه تا اردوگاه کلک چال، مسیر مناسبی برای کوه پیمایی ایمن و نسبتا" ساده است. از اردوگاه كلك چال مسير مستقيم به سوي قله در فصل تابستان، شيب بسيار تندي داشته و دسترسی به آن، به سختی انجام مي گيرد.
راه پاكوب كلك چال به گردنه لوپهنه در تابستان بسيار مناسب و قابل دسترسي است، اما در زمستان اين مسير از سمت شمال شرقي يعني از سوي قله كلك چال، در معرض ريزش بهمن قرار دارد. اين بهمن ها گاهي تا دره زير كلك چال كشيده مي شوند. گردنه لوپهنه از سمت جنوب داراي نقاب‌هاي برفي بزرگ و خطرناكي است كه گاهي عبور از آن خطر حتمي ريزش بهمن را در پي دارد. همچنین گم کردن مسیر در هوای مه آلود و برفی از جمله حوادث شایع در این محدوده است.

بقیه در ادامه مطلب ....ادامه مطلب

درباره : اطلاعات دقیق کوه های ایران , اطلاعات کامل کوه های تهران ,
بازدید : 1582
[ چهارشنبه 26 مهر 1391 ] [ چهارشنبه 26 مهر 1391 ] [ عباس سرباز پور ]

 

 

جناح شرقي كوهستان دارآباد شامل مسير خط الراس و ناحيه سختون هاي غربي اين دره است.
صعود تابستاني خط الراس با صعود از يال پر شيب يا به قولي سينه كش تند بالاي چشمه موسوم به درازلش آغاز مي گردد و تا فراخ سفيد و لبه خط الرأس بالا مي رود. اين مسير در تابستان ها خشك و سنگلاخي است، ليكن در زمستان داراي برف نسبتاً سنگيني مي‌باشد كه سبب ريزش بهمن در كنار يال و در مركز سينه كش مي‌شود. اين بهمن ها بسته به حجم برف باريده شده، گاهي تا درختان درازلش در سمت شرقي آن نيز کشیده مي شوند.

  
مسیر زمستانی صعود به قله دارآباد، به سمت خط الراس (دره شن سياه)    مسیر زمستانی فرود از قله دارآباد
(عكس از چشمه درازلش و فراخ‌سينه)

بر لبه خط الرأس از اواسط پاييز تا اواخر فروردين ماه سوز سردي مي وزد. مسير صعود از اين نقطه تا قله خاكي دارآباد بر روي لبه يال قرار دارد. در تابستان ها صعود به راحتي انجام مي شود، اما در زمستان صعود نسبتاً دشوار است، چون زمين پوشيده از يخ بوده و باد به شدت مي وزد و عمدتاً مسير حركت بر فراز پرتگاه هاي لبه غربي خط الرأس به سوي شمال  و قله اصلي است. باد شديدي عموماً در فصل سرد بر قله دارآباد جريان دارد.

  
 خط الراس دارآباد، مسیر زمستانی صعود به قله    ابتداي خط الراس دارآباد از مسير فراخ‌سينه، مسیر زمستانی صعود به قله
 
 به سوی جانپناه قله دارآباد    جانپناه قله دارآباد  (3200 متر)

پس از قله دارآباد به سوي شمال، لبه خط الرأس باريك تر و قسمت هاي سنگي آن آغاز مي‌گردد. در فصول معتدل يا گرم سال كه از ارديبهشت ماه تا اواخر مهرماه طول مي‌كشد صعود قلل دارآباد (همچون چمبره بند وسياه سنگ) با عبور از قسمت هاي سنگي و سنگلاخي انجام مي پذيرد. آشنايي با فنون سنگ نوردي لازمه اين صعود مي‌باشد. ليكن در فصل سرما، عبور از خط الراس دارآباد به سياه بند، به علت يخ زدگي مسير و وزش طوفان شديد به دشواري صورت مي گيرد و صعودی کاملا فنی است. در صورت بروز هرگونه مشكل در این مسیر، به هيچ وجه نبايد از مسيرهاي سمت شرق به سوي دره جاجرود و آهار، يا دره دارآباد در غرب فرود آمد. فرود به داخل دره جاجرود خطر سقوط بهمن را در پي داشته و فرود به سمت دره دارآباد نيز علاوه بر خطر بهمن در برخی نقاط، به شیب های صعب‌العبور ریزشی و پرتگاه ها منتهی می شود. بهترین راه در مواجهه با اين وضعيت، بازگشت از مسير صعود شده و رسيدن به جانپناه دارآباد مي‌باشد.  

 پس از قله سياه بند، گردنه زين اسبي دارآباد قرار دارد كه فرود از آن در فصل گرم نسبتاً ساده بوده و صعود از جانب ديگر به سوي بند لاركرور و تيغه‌هاي آن نيز با مشكل خاصي مواجه نيست اما در زمستان اين فرود بايد با دقت انجام پذيرد. معمولاً برف حجيمي روي گردنه جمع می شود و در دو قسمت آن خطر ريزش بهمن، هم به سوي دره ايگل و هم به سوي دره دارآباد قطعي است. صعود به لاركرور و سوزني آن در فصل گرم در دو حالت قابل انجام است؛ يا خود شاخك که با سنگ نوردي ساده طبيعي و با دقت و احتياط صعود مي‌شود و يا صعود عرضی از زير آن به سمت دره ايگل يا دارآباد صورت مي گيرد.

منبع : http://tdmmo.tehran.irدرباره : اطلاعات دقیق کوه های ایران , اطلاعات کامل کوه های تهران ,
بازدید : 1850
[ چهارشنبه 26 مهر 1391 ] [ چهارشنبه 26 مهر 1391 ] [ عباس سرباز پور ]
.: Weblog Themes By graphist :.

::

اعضاء
ورود کاربران
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟عضویت در سایت
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
درباره وبلاگ

گروه کوهنوردی و صعودهای ورزشی اوج رفسنجان

آخرين مطالب
برنامه سه ماهه پاییز تاریخ : دوشنبه 31 شهریور 1393
پرداخت شهریه سالانه 93 تاریخ : جمعه 17 مرداد 1393
تسلیت تاریخ : یکشنبه 17 اسفند 1393
صعود بین المللی دهه فجر تاریخ : سه شنبه 21 بهمن 1393
کوشاه93 تاریخ : یکشنبه 16 شهریور 1393
صعود به موستاق آتا تاریخ : پنجشنبه 13 شهریور 1393
جفتان مرداد93 تاریخ : پنجشنبه 06 شهریور 1393
الوند مرداد93 تاریخ : پنجشنبه 06 شهریور 1393
موضوعات
صعود های فنی
صعود های زیر 4000 متر
برنامه های گلگشت
تقویم سالانه
آیین نامه گروه
آموزش گروه
آموزش کوه نوردی
اطلاعات دقیق کوه های ایران
اخبار
نظرسنجی برنامه های اجرا شده
تصمیمات هیأت مدیره گروه
مختصات جی پی اس(gps) کوهها
جزئیات برنامه ها
همایشها
آمار سایت
بازديدهاي امروز : 69 نفر
بازديدهاي ديروز : 527 نفر
كل بازديدها : 534,977 نفر
بازدید این ماه : 596 نفر
بازدید ماه قبل : 6,777 نفر
کل نظرات : 81 عدد
كل مطالب : 177 عدد
كل اعضا : 102 عدد
افراد آنلاین : 1 نفر
امکانات وب
جستجو در سایت گروه کوه نوردی اوج:

Google      Yahoo     
کد متن افکت دار